U SPORTS Men's Volleyball 2017-18 Schedule

Date Away Home Status Links
 
October
Fri. 20 * Laval   Montreal   7:30 PM EDT
  * Winnipeg   Mount Royal   6:00 PM MDT
  * Brandon   Manitoba   7:45 PM CDT
  * Calgary   Regina   8:00 PM CST
  * Trinity Western   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * MacEwan   Thompson Rivers   7:45 PM PDT
  * UBC   UBC Okanagan   8:00 PM PDT
Sat. 21 * Winnipeg   Mount Royal   4:00 PM MDT
  * Brandon   Manitoba   6:00 PM CDT
  * Calgary   Regina   5:00 PM CST
  * Trinity Western   Saskatchewan   6:00 PM CST
  * MacEwan   Thompson Rivers   6:45 PM PDT
  * UBC   UBC Okanagan   7:00 PM PDT
Fri. 27 * Montreal   UNB   5:00 PM ADT
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #1 at Dalhousie
  * Laval   Dalhousie   6:30 PM ADT
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #1 at Dalhousie
  * Western   Guelph   8:00 PM EDT
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * Windsor   Waterloo   8:00 PM EDT
  @ Physical Activities Complex
  * RMC   Trent   8:00 PM EDT
  @ Trent Athletic Centre
  * York   Nipissing   8:00 PM EDT
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * Ryerson   McMaster   8:00 PM EDT
  @ Burridge Gymnasium
  * Saskatchewan   Brandon   7:45 PM CDT
  * Regina   Winnipeg   7:45 PM CDT
  * Manitoba   Calgary   7:30 PM MDT
  * UBC Okanagan   Trinity Western   8:00 PM PDT
Sat. 28 * Sherbrooke   UNB   11:00 AM ADT
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #1 at Dalhousie
  * Montreal   Dalhousie   12:30 PM ADT
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #1 at Dalhousie
  * Laval   UNB   6:00 PM ADT
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #1 at Dalhousie
  * Regina   Winnipeg   5:00 PM CDT
  * Sherbrooke   Dalhousie   7:30 PM ADT
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #1 at Dalhousie
  * Manitoba   Calgary   5:30 PM MDT
  * Saskatchewan   Brandon   6:45 PM CDT
  * Windsor   Guelph   8:00 PM EDT
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * Western   Waterloo   8:00 PM EDT
  @ Physical Activities Complex
  * Alberta   MacEwan   6:30 PM MDT
  * UBC Okanagan   Trinity Western   7:00 PM PDT
Sun. 29 * MacEwan   Alberta   5:30 PM MDT
 
November
Fri. 3 * Trent   Toronto   6:00 PM EDT
  @ Goldring Centre
  * Laval   Sherbrooke   7:30 PM EDT
  * Waterloo   McMaster   8:00 PM EDT
  @ Burridge Gymnasium
  * Guelph   Brock   8:00 PM EDT
  @ Bob Davis Gymnasium
  * Alberta   Regina   8:00 PM CST
  * Winnipeg   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Calgary   UBC   7:30 PM PDT
  * Brandon   Thompson Rivers   7:45 PM PDT
  * Mount Royal   UBC Okanagan   8:00 PM PDT
Sat. 4 * York   RMC   3:00 PM EDT
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * Nipissing   Queen's   3:00 PM EDT
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Alberta   Regina   5:00 PM CST
  * Brock   Waterloo   8:00 PM EDT
  @ Physical Activities Complex
  * McMaster   Guelph   8:00 PM EDT
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * Calgary   UBC   6:30 PM PDT
  * Brandon   Thompson Rivers   6:45 PM PDT
  * Winnipeg   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Mount Royal   UBC Okanagan   7:00 PM PDT
Sun. 5 * Sherbrooke   Montreal   1:30 PM EST
  * Nipissing   RMC   2:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * York   Queen's   3:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Ryerson   Trent   6:00 PM EST
  @ Trent Athletic Centre
Thu. 9 * Thompson Rivers   UBC   7:30 PM PST
Fri. 10 * Montreal   Laval   7:30 PM EST
  * Guelph   Queen's   8:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Ryerson   York   8:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
  * Waterloo   RMC   8:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * Regina   Mount Royal   6:00 PM MST
  * Trinity Western   Brandon   7:45 PM CST
  * Calgary   Winnipeg   7:45 PM CST
  * Manitoba   Alberta   7:30 PM MST
  * UBC Okanagan   MacEwan   7:30 PM MST
  * Thompson Rivers   UBC   7:30 PM PST
Sat. 11 * McMaster   Windsor   3:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
  * Regina   Mount Royal   2:00 PM MST
  * Calgary   Winnipeg   5:00 PM CST
  * UNB   Dalhousie   7:30 PM AST
  * Manitoba   Alberta   5:00 PM MST
  * Trinity Western   Brandon   6:45 PM CST
  * Guelph   RMC   8:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * Toronto   Nipissing   8:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * Brock   Western   8:00 PM EST
  @ Alumni Hall
  * Waterloo   Queen's   8:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * UBC Okanagan   MacEwan   6:30 PM MST
Sun. 12 * UNB   Dalhousie   2:30 PM AST
  * Trent   Ryerson   3:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
  * Brock   Windsor   3:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
  * McMaster   Western   4:00 PM EST
  @ Alumni Hall
Fri. 17 * Guelph   York   8:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
  * Windsor   Western   8:00 PM EST
  @ Alumni Hall
  * Ryerson   Toronto   8:00 PM EST
  @ Goldring Centre
  * Waterloo   Nipissing   8:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * MacEwan   Manitoba   7:45 PM CST
  * Thompson Rivers   Winnipeg   7:45 PM CST
  * Brandon   Regina   8:00 PM CST
  * Saskatchewan   Calgary   7:30 PM MST
  * UBC   Alberta   7:30 PM MST
  * Mount Royal   Trinity Western   8:00 PM PST
Sat. 18 * Queen's   RMC   3:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * Dalhousie   UNB   7:00 PM AST
  * Brandon   Regina   5:00 PM CST
  * Thompson Rivers   Winnipeg   5:00 PM CST
  * MacEwan   Manitoba   5:00 PM CST
  * UBC   Alberta   5:00 PM MST
  * Saskatchewan   Calgary   5:30 PM MST
  * Guelph   Nipissing   8:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * Waterloo   York   8:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
  * Mount Royal   Trinity Western   7:00 PM PST
Sun. 19 * Montreal   Sherbrooke   2:30 PM EST
  * McMaster   Brock   4:00 PM EST
  @ Bob Davis Gymnasium
  * Toronto   Trent   6:00 PM EST
  @ Trent Athletic Centre
Fri. 24 * MacEwan   UBC   1:30 PM PST
  * Queen's   Western   8:00 PM EST
  @ Alumni Hall
  * RMC   Windsor   8:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
  * Ryerson   Guelph   8:00 PM EST
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * Toronto   McMaster   8:00 PM EST
  @ Burridge Gymnasium
  * Mount Royal   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Manitoba   Thompson Rivers   7:45 PM PST
  * Regina   UBC Okanagan   8:00 PM PST
  * Alberta   Trinity Western   8:00 PM PST
Sat. 25 * Trent   Nipissing   2:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * Ryerson   Waterloo   8:00 PM EST
  @ Physical Activities Complex
  * Queen's   Windsor   8:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
  * RMC   Western   8:00 PM EST
  @ Alumni Hall
  * Mount Royal   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * MacEwan   UBC   6:30 PM PST
  * Manitoba   Thompson Rivers   6:45 PM PST
  * Regina   UBC Okanagan   7:00 PM PST
  * Alberta   Trinity Western   7:00 PM PST
Sun. 26 * Toronto   Brock   4:00 PM EST
  @ Bob Davis Gymnasium
  * Trent   York   6:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
Tue. 28 * Brandon   Winnipeg   7:45 PM CST
Thu. 30 * UBC Okanagan   Calgary   7:30 PM MST
 
December
Fri. 1 * Sherbrooke   Laval   7:30 PM EST
  * UBC   Mount Royal   6:00 PM MST
  * UBC Okanagan   Calgary   6:30 PM MST
  * Winnipeg   Brandon   7:45 PM CST
  * Saskatchewan   Manitoba   7:45 PM CST
  * Trinity Western   MacEwan   7:30 PM MST
Sat. 2 * Thompson Rivers   Alberta   2:30 PM MST
  * Saskatchewan   Manitoba   5:00 PM CST
  * UBC   Mount Royal   4:00 PM MST
  * Trinity Western   MacEwan   6:30 PM MST
Sun. 3 * Thompson Rivers   Alberta   12:00 PM MST
 
January
Fri. 5 * Thompson Rivers   Mount Royal   6:00 PM MST
  * Regina   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Manitoba   UBC   7:30 PM PST
  * Alberta   UBC Okanagan   8:00 PM PST
  * Winnipeg   Trinity Western   8:00 PM PST
Sat. 6 * Thompson Rivers   Mount Royal   4:00 PM MST
  * Regina   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Manitoba   UBC   6:30 PM PST
  * Alberta   UBC Okanagan   7:00 PM PST
  * Winnipeg   Trinity Western   7:00 PM PST
Fri. 12 * Sherbrooke   Dalhousie   5:00 PM AST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #2 at UNB
  * Montreal   UNB   6:30 PM AST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #2 at UNB
  * Brock   McMaster   8:00 PM EST
  @ Burridge Gymnasium
  * Western   Ryerson   8:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
  * Windsor   Toronto   8:00 PM EST
  @ Goldring Centre
  * Alberta   Mount Royal   6:00 PM MST
  * UBC   Winnipeg   7:45 PM CST
  * Trinity Western   Manitoba   7:45 PM CST
  * Thompson Rivers   Regina   8:00 PM CST
  * MacEwan   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Brandon   Calgary   7:30 PM MST
Sat. 13 * Laval   Dalhousie   11:00 AM AST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #2 at UNB
  * Sherbrooke   UNB   12:30 PM AST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #2 at UNB
  * RMC   Nipissing   2:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * Queen's   York   2:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
  * Montreal   Dalhousie   6:00 PM AST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #2 at UNB
  * UBC   Winnipeg   5:00 PM CST
  * Thompson Rivers   Regina   5:00 PM CST
  * Alberta   Mount Royal   4:00 PM MST
  * Laval   UNB   7:30 PM AST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #2 at UNB
  * Trinity Western   Manitoba   6:00 PM CST
  * Brandon   Calgary   5:30 PM MST
  * Western   Brock   8:00 PM EST
  @ Bob Davis Gymnasium
  * Toronto   Ryerson   8:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
  * Windsor   McMaster   8:00 PM EST
  @ Burridge Gymnasium
  * MacEwan   Saskatchewan   8:00 PM CST
Sun. 14 * Queen's   Nipissing   2:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * RMC   York   4:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
Thu. 18 * Manitoba   Winnipeg   7:45 PM CST
Fri. 19 * Windsor   Brock   8:00 PM EST
  @ Bob Davis Gymnasium
  * Guelph   McMaster   8:00 PM EST
  @ Burridge Gymnasium
  * UBC Okanagan   Brandon   7:45 PM CST
  * Mount Royal   MacEwan   7:30 PM MST
  * Calgary   Alberta   7:30 PM MST
  * Saskatchewan   Thompson Rivers   7:45 PM PST
  * Regina   Trinity Western   8:00 PM PST
Sat. 20 * Nipissing   Toronto   12:00 PM EST
  @ Goldring Centre
  * Winnipeg   Manitoba   1:30 PM CST
  * Trent   RMC   3:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * Calgary   Alberta   5:00 PM MST
  * Montreal   Laval   7:30 PM EST
  * UBC Okanagan   Brandon   6:45 PM CST
  * McMaster   Waterloo   8:00 PM EST
  @ Physical Activities Complex
  * Brock   Guelph   8:00 PM EST
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * York   Ryerson   8:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
  * Mount Royal   MacEwan   6:30 PM MST
  * Saskatchewan   Thompson Rivers   6:45 PM PST
  * Regina   Trinity Western   7:00 PM PST
Sun. 21 * York   Toronto   1:00 PM EST
  @ Goldring Centre
  * Trent   Queen's   3:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Nipissing   Ryerson   8:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
Fri. 26 * Laval   Sherbrooke   7:30 PM EST
  * Ryerson   Brock   8:00 PM EST
  @ Bob Davis Gymnasium
  * Waterloo   Guelph   8:00 PM EST
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * UBC Okanagan   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Regina   MacEwan   7:30 PM MST
  * Brandon   UBC   7:30 PM PST
  * Calgary   Thompson Rivers   7:45 PM PST
Sat. 27 * Queen's   Toronto   2:00 PM EST
  @ Goldring Centre
  * York   Windsor   2:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
  * Nipissing   Western   3:00 PM EST
  @ Alumni Hall
  * Dalhousie   UNB   7:30 PM AST
  * Regina   MacEwan   6:30 PM MST
  * UBC Okanagan   Saskatchewan   8:00 PM CST
  * Brandon   UBC   6:30 PM PST
  * Calgary   Thompson Rivers   6:45 PM PST
Sun. 28 * Dalhousie   UNB   2:30 PM AST
  * Sherbrooke   Montreal   2:30 PM EST
  * RMC   Toronto   3:00 PM EST
  @ Goldring Centre
  * Nipissing   Windsor   3:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
  * York   Western   3:00 PM EST
  @ Alumni Hall
  * Trent   Brock   4:00 PM EST
  @ Bob Davis Gymnasium
  * Queen's   Ryerson   4:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
 
February
Fri. 2 * Western   Toronto   8:00 PM EST
  @ Goldring Centre
  * Windsor   Trent   8:00 PM EST
  @ Trent Athletic Centre
  * Mount Royal   Manitoba   7:45 PM CST
  * MacEwan   Brandon   7:45 PM CST
  * UBC   Regina   8:00 PM CST
  * Trinity Western   Calgary   7:30 PM MST
  * Saskatchewan   Alberta   7:30 PM MST
  * Winnipeg   UBC Okanagan   8:00 PM PST
Sat. 3 * McMaster   RMC   3:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * Brock   Queen's   3:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Mount Royal   Manitoba   5:00 PM CST
  * UBC   Regina   5:00 PM CST
  * UNB   Dalhousie   7:30 PM AST
  * Saskatchewan   Alberta   5:00 PM MST
  * Trinity Western   Calgary   5:30 PM MST
  * MacEwan   Brandon   6:45 PM CST
  * Guelph   Waterloo   8:00 PM EST
  @ Physical Activities Complex
  * Windsor   Ryerson   8:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
  * Western   Trent   8:00 PM EST
  @ Trent Athletic Centre
  * Winnipeg   UBC Okanagan   7:00 PM PST
Sun. 4 * Laval   Montreal   2:30 PM EST
  * McMaster   Queen's   3:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Brock   RMC   3:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
Thu. 8 * Thompson Rivers   UBC Okanagan   8:00 PM PST
Fri. 9 * MacEwan   Calgary   12:30 PM MST
  * Mount Royal   Brandon   1:45 PM CST
  * UNB   Laval   5:30 PM EST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #3 at Sherbrooke
  * Dalhousie   Sherbrooke   7:30 PM EST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #3 at Sherbrooke
  * Toronto   Guelph   8:00 PM EST
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * Brock   York   8:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
  * Alberta   Winnipeg   7:45 PM CST
  * Manitoba   Regina   8:00 PM CST
  * UBC   Trinity Western   8:00 PM PST
Sat. 10 * UNB   Montreal   11:00 AM EST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #3 at Sherbrooke
  * Dalhousie   Laval   11:00 AM EST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #3 at Sherbrooke
  * McMaster   Nipissing   2:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * MacEwan   Calgary   1:30 PM MST
  * Dalhousie   Montreal   5:30 PM EST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #3 at Sherbrooke
  * Toronto   Waterloo   6:00 PM EST
  @ Physical Activities Complex
  * Alberta   Winnipeg   5:00 PM CST
  * Manitoba   Regina   5:00 PM CST
  * UNB   Sherbrooke   7:30 PM EST
  AUS / RSEQ Interlock Tournament #3 at Sherbrooke
  * Mount Royal   Brandon   6:45 PM CST
  * Trent   Guelph   8:00 PM EST
  @ W.F. Mitchell Athletics Centre
  * Trinity Western   UBC   6:30 PM PST
  * UBC Okanagan   Thompson Rivers   6:45 PM PST
Sun. 11 * Brock   Nipissing   2:00 PM EST
  @ Robert J Surtees Student Athletics Centre
  * Trent   Waterloo   2:00 PM EST
  @ Physical Activities Complex
  * Western   Windsor   3:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
  * RMC   Queen's   3:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * McMaster   York   4:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
Thu. 15 * Mount Royal   Calgary   7:30 PM MST
Fri. 16 * Montreal   Sherbrooke   7:30 PM EST
  * Toronto   Queen's   8:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Ryerson   RMC   8:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * Nipissing   York   8:00 PM EST
  @ Tait MacKenzie Gymnasium
  * Calgary   Mount Royal   6:00 PM MST
  * UBC Okanagan   Manitoba   7:45 PM CST
  * Brandon   Alberta   7:30 PM MST
  * Winnipeg   MacEwan   7:30 PM MST
  * Saskatchewan   UBC   7:30 PM PST
  * Trinity Western   Thompson Rivers   7:45 PM PST
Sat. 17 * Western   McMaster   2:00 PM EST
  @ Burridge Gymnasium
  * Toronto   RMC   3:00 PM EST
  @ Kingston Military Community Sports Centre
  * UBC Okanagan   Manitoba   5:00 PM CST
  * Brandon   Alberta   5:00 PM MST
  * Sherbrooke   Laval   7:30 PM EST
  * Ryerson   Queen's   8:00 PM EST
  @ Athletics and Recreation Centre
  * Nipissing   Trent   8:00 PM EST
  @ Trent Athletic Centre
  * Winnipeg   MacEwan   6:30 PM MST
  * Saskatchewan   UBC   6:30 PM PST
  * Trinity Western   Thompson Rivers   6:45 PM PST
Sun. 18 * Waterloo   Brock   3:00 PM EST
  @ Bob Davis Gymnasium
  * York   Trent   6:00 PM EST
  @ Trent Athletic Centre
Wed. 21 * Waterloo   Windsor   8:00 PM EST
  @ St. Denis Centre
Fri. 23 * Trent   McMaster   8:00 PM EST
  @ Burridge Gymnasium
  * RMC   Ryerson   8:00 PM EST
  @ Mattamy Athletic Centre
  * Guelph   Western   8:00 PM EST
  @ Alumni Hall
Sat. 24 * Waterloo   Western   8:00 PM EST
  @ Alumni Hall
Sun. 25 * Ryerson